قالب وردپرس پاتوق وردپرس افزونه وردپرس
موسیقی ایرانینوازندگان

مجید نجاهی

تکنوازان شماره 257

تکنوازان شماره 258

تکنوازان شماره 541

مجید نجاهی
مجید نجاهی در بهمن ماه سال 1313 در تهران دیده به جهان گشود وی پس از طی دوره تحصیل ابتدایی در مدرسه پروانه ، برای ادامه تحصیل در دبیرستان علمیه ثبت نام کرد . پس از پایان دوره متوسطه برای خدمت وظیفه به دانشکده افسری رفت و خدمت سربازی را به پایان رساند . سپس در بانک استخدام شد و بعد به اداره برق تهران منتقل شد و در سال 1320 به افتخار بازنشستگی نائل گشت .
مجید نجاهی در سال 1337 بنا به دعوت مرحوم داود پیرنیا برای شرکت در برنامه گلها می رود . نحوه دعوت پیرنیا از وی چنین بود که روزی نجاهی در منزل عبدالعلی وزیری مهمان بود و در منزل وی سنتور می زده که پیرنیا بلافاصله از او برای اجرای برنامه دعوت می کند. وی پس از امتحانی که توسط چند استاد از او می شود در گلهای شماره 20 به اتفاق عبدالعلی وزیری شرکت کرد . این برنامه در دستگاه همایون بود . پس از این برنامه بود که در گلهای گوناگون پیرنیا همراه با خوانندگانی چون حسین قوامی ، اکبر گلپایگانی ، محمدرضا شجریان ، محمودی خوانساری ، ایرج و عبدالوهاب شهیدی شرکت مستمر داشت . نجاهی در برنامه های دیگر رادیو هم فعالیت داشت از جمله تکنوازی سنتور و برنامه تکنوازی و چند سالی هم به اتفاق مهندس همایون خرم برنامه موسیقی اصیل ایرانی در رادیو اجرا می کرد
نجاهی می گوید
هنر مطاعی نیست که آن را بتوان فروخت و اصولاً روی کار هنری نمی شود قیمت تعیین کردو آن را بهادار و با پول معاوضه کرد ، یک کار هنری ارزش معنوی دارد و به همین دلیل در مورد خودم ، قاطعانه می گویم که تنها درآمد مادی من در طول40 سال نوازندگی ، منحصراً از کار هنری و نوازندگی فقط حقوق رادیو بوده است .

منبع

http://www.iranseda.ir/old/showfullitem/?r=13295

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن