قالب وردپرس پاتوق وردپرس افزونه وردپرس
موسیقی ایرانینوازندگان

ناصر زرآبادی

 

آواز فرح

بام بلند با صدای پروانه

غزل گوگوش

ناصرزرآبادی از اساتید بنام موسیقی هستند که ساز تخصصی ایشان ویولن است

زرآبادی سال 1299 هجری شمسی در تهران در محله حسن آباد به دنیا آمد. با موسیقی از 9 سالگی در مدرسه موزیک آشنا شد. اولین وسیله موسیقی که او می نواخت ترومپت بود. پس از یک سال و نیم نواختن ترومپت به دلیل پیشرفت خوبی که در یادگیری موسیقی داشت شروع به آموختن ویولن کرد. اولین بار زرآبادی در سال 1313 ویولن را به دست گرفت و با وجودی که 70 سال از آن زمان می گذرد آن را برزمین نگذاشته است. سروان حسین هنگ آفرین و محمود ایروانی از اولین استادان موسیقی او بودند.
استاد زرآبادی پس از اتمام مدرسه موزیک به دعوت خانم قمرالملوک وزیری همکاری خود را با گروه موسیقی او آغاز کرد. همکارانش در این گروه اسماعیل کمالی نوازنده تار و مهدی قیاسی نوازنده تنبک بودند. این همکاری دو سال به طول انجامید.
ناصر زرآبادی نیمی اززندگی هنری خود را با فعالیت در رادیو گذرانده است. او از زمانی که رادیو هنوز در «بی سیم» واقع در قصر قجر بود تا سال های 1335 و 1336 که رادیو به میدان ارگ منتقل شد در رادیو کار می کرد.
نام ناصر زرآبادی برای بسیاری از ایرانی ها خاطره جمعه های دهه سی را زنده می کند که ساعت هشت و نیم صبح روز آخر هفته را با آهنگ شاد و زنده ای شروع می کرد. این برنامه تا ساعت یازده و نیم صبح طول می کشید و گفته می شود اگر جمعه ای به هر دلیلی برنامه پخش نمی شد مردم ناراحت می شدند.
در برنامه «شما و رادیو» هنرمندان دیگری چون شاهرخ نادری و انوشیروان روحانی نیز بودند که رابطه نزدیکی با ناصر زرآبادی داشتند

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن