قالب وردپرس پاتوق وردپرس افزونه وردپرس
موسیقی ایرانینوازندگان

محمدموسوی

دشتستانی شماره 4

دشتستانی شماره 6

دشتستانی شماره 8

دشتستانی شماره 9

دشتستانی شماره 10

دشتستانی شماره 11

دشتستانی شماره 12

قطعه تنگسیر شماره 6

قطعه تنگسیر شماره 15 – قطعه ای از کنسرت اساتید – مصاحبه با استاد محمد موسوی

محمد موسوی در 12 اردیبهشت 1325 در شهر اهواز دیده به جهان گشود. وی از کودکی به موسیقی علاقمند بود و هر جا و مکانی که صدای رادیو و سازی را می شنید به آنجا می رفت و با دقت به نغمات آن گوش می داد تا این که به سن هشت سالگی رسید و بدرش که علاقه ی بیش از حد وی را به موسیقی می بیند، ویولونی برای او تهیه می کند و وی را نزد ویولونیستی به نام شباهنگ می برد.
موسوی مدت چهار سال تمام نزد استاد به فراگیری ویولون می پردازد ولی روزی که از رادیو صدای نی استاد حسن کسایی را می شنود بسیار تحت تاثیر قرار می گیرد و تصمیم می گیرد که نی بنوازد، لذا با تهیه یک نی نزد استاد می رود و نی را از استاد کسایی تعلیم می گیرد.
موسوی در سال 1346 توسط استاد عبادی به رادیو می رود و همکاری خود را با ارکستر گلها آغاز می کند و در بسیاری از ارکسترهای گلها شرکت نموده، با ارکستر مجلسی و ارکستر سمفونی تهران همکاری می نماید. موسوی بس از چندی توسط مرتضی خان حنانه به تلویزیون دعوت و در آنچا مدت ها همکاری داشته و در سال 1350 وارد مرکز حفظ و اشاعه ی موسیقی ایران شده و زیر نظر دکتر صفوت مشغول کار می شود، وی ردیفهای موسیقی سنتی ایران را نزد استاد هرمزی و استاد فروتن می آموزد و مدتی نیز از استاد محمود کریمی تعلیم می گیرد.
بعد از استاد حسن کسایی که به حق زنده کننده سبک جدید نوازندگی بر روی نی است و هیچ علاقمند موسیقی سنتی ایران نمیتواند منکر نبوغ این هنرمند باشد، محمد موسوی نیز یکی از بهترین نوازندگان معاصر نی در موسیقی می باشد که ساز او از قدرت و لطافت خاصی برخوردار است که جای او را در بین موسیقی دانان و نوازندگان معاصر مشخص می سازد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن